Akcesoria do piaskowania

Zawory i dźwignie sterujące Clemco

Ręczne oraz automatyczne zawory dozujące ścierniwo Clemco w piaskarce standardowe typu talerzowego FSV oraz do śrutu wytrzymałe SA, zawory pneumatyczne sterujące pracą piaskarki Clemco RMS-2000, dźwignie sterujące piaskarką Clemco pneumatyczne RLX-III oraz elektryczne RLX-E

piaskarka zawór ścierniwa clemco fsv tależowy

Zawór dozujący ścierniwo talerzowy FSV Clemco

Dysze piaskarskie

Dysze o przekroju Venturiego (zbieżno-rozbieżne), wydajniejsze od cylindrycznych o tej samej średnicy o 40%, wykonane z węglika krzemu, wolframu lub boru, w obudowie gumowej, z poliuretanu lub aluminiowej. Dysze proste lub kątowe.

piaskarka dysza do piaskowania clemco contracor

Złączki, uchwyty, uszczelki

Uchwyty dysz piaskarskich, trójniki, nyple, szybkozłączki kłowe powietrzne oraz do węży piaskarskich wszystkich rozmiarów, wykonane jako tradycyjny odlew żeliwny lub z lekkiego i wytrzymałego tworzywa na bazie nylonu. Złączki posiadają system blokowania pozycji zamkniętej, co zabezpiecza obsługę przed przypadkowym wypięciem się węża podczas pracy.

piaskarka złączki clemco cqt cqp nhp cft trójnik nypel gumowany

Węże piaskarskie

Węże piaskarskie: elastyczne i bardzo odporne na ścieranie wąż < 40 mm3,przeznaczone do piaskowania, śrutowania, przesyłu korundu, szkła, piasku, śrutu itp., niepowoduje szoków elektrostatycznych zachowując bezpieczeństwo pracy.

Warstwa wewnętrzna: Guma NR/SBR/BR czarna, gładka, antystatyczna, bardzo odporna

na ścieranie < 35 mm3.

Wzmocnienie: 2 oploty tekstylne.

Warstwa zewnętrzna: Guma SBR, antystatyczna, odbicie bandażu.

Zakres temperatur: -35°C do +80°C.

Standardowe średnice wewnętrzne fi 19 mm, fi 25 mm oraz fi 32 mm

piaskarka wąż do piaskowania piaskarski semperit sm1 sm2

 

 

Wzorniki stanu powierzchni

Komparatory - Wzorniki stanu powierzchni po oczyszczaniu strumieniowym ścierniwem ostrokrawędziastym lub kulistym w klasie czystości SA 2,5 oraz SA 3

piaskarka komparator wzornik stanu powierzchni clemco

Urządzenia do piaskowania rur

1. Narzędzie Hollo Blast Clemco do czyszczenia strumieniowego wnętrz rur 3”(75mm) – 12”(300mm)

- Do rur o wewnętrznej średnicy 3” (75 mm) – 12” (300 mm)
- Regulowany wózek środkujący zapewniający jednolite czyszczenie strumieniowe
- Stosowanie ze standardowym urządzeniem do czyszczenia strumieniowego

Narzędzie do czyszczenia rur jest idealnym rozwiązaniem do czyszczenia rur o średnicy wewnętrznej od 2“ (50 mm) do 12“ (300 mm). Składa się z dyszy Venturiego wykonanej z węglika boru, posiadającej odchylną okrągłą końcówkę z węglika boru, która wyrzuca środki czyszczące w stały, kołowy sposób. Węglik boru zapewnia małe zużycie i długi czas użytkowania.
Kołnierze środkujące i wózek umożliwiają stosowanie do dowolnej rury o wewnętrznej średnicy od 2” (50mm) do 12” (300mm). Bez zastosowania kołnierzy środkujących umożliwia czyszczenie rur o średnicy wewnętrznej 2” (50mm). Z zastosowaniem kołnierzy środkujących umożliwia czyszczenie rur o średnicy wewnętrznej od 3” do 5”. Z wózkiem środkującym może być regulowane, aby obsługiwać wszystkie średnice wewnętrzne od 5” do 12”.

2. Urządzenie typu wirnikowego Spin-Blast Clemco przeznaczone do piaskowania wewnętrznych powierzchni rur.

Urządzenie Spin-Blast wymaga zewnętrznego podawania sprężonego powietrza ze ścierniwem i może pracować jedynie we współpracy z oczyszczarką strumieniową oraz kompresorem o wymaganej wydajności i ciśnieniu pracy. Urządzenie Spin-Blast można podłączyć do większości typowych oczyszczarek strumieniowych (piaskarek).

Dane techniczne :

Średnica piaskowanych rur: 8” – 36”

Materiał dyszy: węglik wolframu

Ilość dysz w głowicy: 2 szt.

piaskarka piaskowanie rur clemco spin hollo blast