Piaskarki i akcesoria do piaskowania

Piaskarki - Oczyszczarki strumieniowe

Piaskarki - Oczyszczarki strumieniowo-ścierne
 
Posiadamy w swojej ofercie piaskarki - oczyszczarki strumieniowo-ścierne o pojemnościach od 25 do 8000 litrów. Nadają się one do typowych prac antykorozyjnych jak oczyszczanie elementów stalowych, jak również do czyszczenia betonu, cegły i innych powierzchni w zależności od zastosowanego ścierniwa oraz ciśnienia roboczego. Piaskarki te produkowane są z wykorzystaniem polskich zbiorników ciśnieniowych oraz osprzętu m.in niemieckiej firmy CLEMCO. Mogą to być piaskarki jedno lub wielostanowiskowe, wyposażone w sterowanie ręczne, pneumatyczne lub elektropneumatyczne, działające w oparciu o zawory automatyczne lub na zasadzie zaciskania węży. Piaskarki dostepne są w następujących wersjach: stacjonarnej, przewoźnej, na naczepach do transportu drogowego lub wózkach do transportu wewnątrzzakładowego. Do każdej piaskarki można zastosować głowicę do piaskowania w osłonie wodnej w celu zmniejszenia zapylenia podczas pracy.

Piaskarka bezpyłowa Clemco HSP-20

Piaskarka bezpyłowa Clemco HSP-20

Mobilne urządzenie do piaskowania bezpyłowego HSP-20 firmy CLEMCO, wyposażone w podciśnieniowy system transportu i separacji ścierniwa, pracujące z wielokrotnym użyciem ścierniwa w tzw. "cyklu zamkniętym". Z odpowiednim wyposażeniem dołączonym do zestawu może również pracować jako bardzo wydajny odkurzacz.

Piaskarka bezpyłowa Clemco HS- 200 P-1

Piaskarka bezpyłowa Clemco HS-200 P1
 
Duży brat HSP-20 jest skonstruowany do czyszczenia części, które nie mogą być czyszczone w kabinie lub komorze piaskarskiej. Ze względu na większą pojemność zbiornika oczyszczarki oraz silniejszą jednostkę ssącą, HS-200 P-1 może obsługiwać większe elementy niż HSP-20. Jednak poprzez zamontowanie na mobilnej ramie jest tak elastyczny, jak jego mały brat i również oferuje możliwość zastosowania głowicy czyszczącej z różnymi końcówkami dla różnych geometrii powierzchni.

Piaskarka bezpyłowa Clemco Educt-O-Matic

Ręczna piaskarka bezpyłowa Clemco Educt-O-Matic
 
Oczyszczarka Educt-O-Matic służy do czyszczenia powierzchni poza komorą śrutowniczą, gdzie powinno się ograniczyć pylenie i rozprysk ścierniwa. Oczyszczarka wyposażona jest w głowice i szereg końcówek do czyszczenia powierzchni płaskich kątów wewnętrznych i zewnętrznych oraz powierzchni zaokrąglonych. Educt-O-Matic występuje równineż w wersji z osobnym pojemnikiem zbierającym zanieczyszczenia.
 

Głowica KB-52 Clemco

Głowica KB-52 Clemco do piaskowania w osłonie wodnej

Głowica KB-52 Clemco do piaskowania w osłonie wodnej podaje wodę bezpośrednio do ścierniwa w dyszy w celu zapobiegania tworzenia się pyłu. Po uruchomieniu procesu czyszczenia na sucho, operator reguluje pokrętłem na głowicy ilość dostarczanej pod ciśnieniem wody – od mgiełki do strumienia, co znacznie eliminuje zapylenie bez większego wpływu na wydajność pracy.

 

Urządzenie do czyszczenia rur Hollo Blast jr

Urządzenie Hollo Blast jr Clemco do czyszczenia strumieniowego wnętrz rur 3/4" (19mm) - 2" (50mm)

Urządzenie Hollo Blast Clemco jr jest idealnym rozwiązaniem do czyszczenia rur o średnicy wewnętrznej od 3/4" (19 mm) do 2" (50 mm). Może być ono zamontowane bezpośrednio do węża roboczego lub do lancy.

Urządzenie do czyszczenia rur Hollo Blast Clemco

Urządzenie Hollo Blast Clemco do czyszczenia strumieniowego wnętrz rur 2”(50mm) – 12”(300mm)

Urządzenie Hollo Blast Clemco jest idealnym rozwiązaniem do czyszczenia rur o średnicy wewnętrznej od 2" (50 mm) do 12" (300 mm). Składa się z dyszy Venturiego wykonanej z węglika wolframu oraz odchylającej okrągłej końcówki z węglika wolframu, która wyrzuca środki czyszczące w stały, kołowy sposób. Węglik wolframu zapewnia małe zużycie.

Urządzenia do czyszczenia rur Spin-Blast Clemco

Urządzenia typu wirnikowego Spin-Blast,  Spin-Blast XL Clemco przeznaczone do piaskowania wewnętrznych powierzchni rur

Urządzenie typu wirnikowego Spin-Blast Clemco wymaga zewnętrznego podawania sprężonego powietrza ze ścierniwem i może pracować jedynie we współpracy z oczyszczarką strumieniową oraz kompresorem o wymaganej wydajności i ciśnieniu pracy. Urządzenie Spin-Blast Clemco można podłączyć do większości typowych oczyszczarek strumieniowych (piaskarek).

Zawór dozujący ścierniwo FSV Clemco

Ręczny zawór dozujący ścierniwo FSV Clemco

Zawór Clemco FSV 1 ¼ " jest niezawodny, trwały i łatwy w obsłudze. Jest to standard wśród naszych ręcznych zaworów dozujących i nadaje się do wielu różnych mediów ściernych. Ze względu na jego bardzo wytrzymałą konstrukcję, zapewnia bardzo długą żywotność.

Zawór dozujący ścierniwo SA Clemco

Ręczny zawór dozujący ścierniwo SA Clemco

Ręczny zawór dozujący ścierniwo Clemco SA  został zaprojektowany do dokładnego dozowania ścierniwa. Opcjonalna wewnętrzna wyściółka gumowa daje dodatkową ochronę wewnętrznych elementów zaworu.

Zawór dozujący ścierniwo PT Clemco

Pneumatyczny zawór dozujący ścierniwo PT Clemco

Zawór pneumatyczny PT pozwala na łatwy i szybki montaż. Oprócz doskonałego przepływu ścierniwa, umożliwia dokładne i oszczędne jego dozowanie, jak również umożliwia całkowite jego zatrzymanie. W połączeniu z jego długą żywotnością, oferuje bardzo wysoką efektywność kosztową.

Zawór dozujący ścierniwo PVR Clemco

Pneumatyczny zawór dozujący ścierniwo PVR Clemco

Pneumatyczny zawór dozujący ścierniwo PVR Clemco nadaje się do wszystkich rodzajów ścierniwa. Jest zaprojektowany specjalnie dla pracy z częstymi przerwami. Zapewnia to stałe ciśnienie w piaskarce, które zmniejsza czas oczekiwania na ponowne wznowienie pracy.

Zawór sterujący RMS-2000 Clemco

Pneumatyczny zawór sterujący piaskarką Clemco RMS-2000 z tłumikiem

Zawór sterujący RMS-2000 Clemco umożliwia bardzo duży przepływ powietrza zdalnego sterowania, co ogranicza spadek ciśnienia do minimum. Rezultatem tego jest skrócenie czasu dekompresji zbiornika piaskarki i znaczne skrócenie czasu zatrzymania procesu piaskowania. Jest on obowiązkowy jako urządzenie bezpieczeństwa wg przepisów dotyczących ochrony operatora.

Zawór sterujący RMM-50 Clemco

Pneumatyczny zawór sterujący piaskarką Clemco RMM-50 z tłumikiem

Zawór zdalnego sterowania pneumatycznego Rmm-50 Clemco umożliwia operatorowi rozpoczęcie lub zatrzymanie procesu piaskowania-oczyszczania z odległego punktu, z miejsca pracy. Jest on obowiązkowy jako urządzenie bezpieczeństwa wg przepisów dotyczących ochrony operatora.

Zawór RMM-50 Clemco jest stosowany do małych piaskarek o pojemnościach 25 l. oraz 40 l.

Dysze Clemco do piaskowania z węglika krzemu

Dysze do piaskowania CLEMCO

Posiadamy w ofercie dysze o przekroju Venturiego (zbieżno-rozbieżne), wydajniejsze od cylindrycznych o tej samej średnicy o 40%, wykonane z węglika krzemu, wolframu lub boru, w obudowie gumowej, silikonowej lub aluminiowej.

Kabina lakiernicza SAIMA

ANTYKOROZJA
sprzedaż urządzeń

Lightbox 01

BUDOWNICTWO
sprzedaż urządzeń

Sprężarka XAS27

WYPRZEDAŻE
sprzedaż urządzeń używanych

Zagęszczarka Dynapac LF 100

POLECAMY
nasze doradztwo techniczne