Przyrządy pomiarowe

Metoda siatki nacięć CC-1000

       PRZYRZĄD DO POMIARU PRZYCZEPNOŚCI POWŁOKI METODĄ SIATKI NACIĘĆ

Przyrząd typu CC1000

 
Przyrząd do badania przyczepności suchych powłok malarskich metodą siatki nacięć. Nacięcia są wykonywane nożykiem wyposażonym w 6 lub 11 ostrzy. Dwie serie prostopadłych nacięć pozwalają uzyskać wzorzec składający się z 25, względnie 100 kwadratów. Po krótkiej obróbce przy zastosowaniu sztywnej szczotki lub taśmy klejącej ( w przypadku najdelikatniejszych podłoży ) można - przy pomocy specjalnej tabeli - dokonać oceny siły przylegania powłoki.
 

Cechy przyrządu:

 • samoustawialny uchwyt noża zapewnia równy nacisk na ostrza
 • ergonomicznie ukształtowany uchwyt
 • łatwość wymiany noża, nie potrzeba dodatkowych narzędzi
 • duży zakres rozmiarów noży dostosowanych do różnych grubości powłok oraz różnych standardów

Positest AT Manual

PRZYRZĄD DO POMIARU PRZYCZEPNOŚCI POWŁOKI METODĄ ODRYWANIA
POSITEST AT-MANUAL
 
Przenośny, ręczny przyrząd do pomiaru siły odrywania powłoki lakierniczej od badanej powierzchni. Pomiar dokonywany jest przez określenie minimalnego ciśnienia, wytwarzanego przez siłownik hydrauliczny, powodującego oderwanie krążka pomiarowego od określonej powierzchni pomiarowej.
 

Dane techniczne:

 • Zakres pomiarowy 0 – 20 MPa
 • Dokładność ± 1 %

Positest AT-A Automatic

PRZYRZĄD DO POMIARU PRZYCZEPNOŚCI POWŁOKI METODĄ ODRYWANIA
POSITEST AT-A AUTOMATIC         
 
Przenośny automatyczny przyrząd amerykańskiej firmy Defelsko przeznaczony do pomiaru siły odrywania powłoki lakierniczej od badanej powierzchni. Za pomocą tego przyrządu dokonujemy pomiaru maksymalnej siły koniecznej do oderwania krążka pomiarowego. 

W odróżnieniu od wcześniejszych wersji przyrządu, automatyczna pompa umożliwia teraz ciągłe i precyzyjne dozowanie siły zrywającej. Cały proces pomiaru wymaga naciśnięcia pojedynczego przycisku, a wynik jest wyświetlany na wbudowanym ekranie LCD.

Dane techniczne:

 • Zakres pomiarowy 0 – 20 MPa
 • Dokładność ± 1 %

Miernik grubości powłoki Phynix PaintCheck

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix PaintCheck
z sondą wbudowaną, dokładność 3 µm
 
Bardzo prosty w obsłudze przyrząd do mierzenia grubości powłok lakierniczych. Urządzenie wykorzystuje dwie metody pomiaru grubości powłok : indukcję magnetyczną i metodę prądów wirowych. Paintcheck rozpoznaje podłoże i automatycznie wybiera metodę pomiaru. Idealny dla: salonów samochodowych, warsztatów lakierniczych oraz rzeczoznawców.
 

Miernik grubości powłoki Phynix Surfix easy I

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix Surfix Easy I

z sondą wbudowaną, dokładność 2 µm

Bardzo  lekki ( waga 90 g ) i prosty w obsłudze przyrząd do pomiaru grubości powłok lakierniczych z wbudowaną sondą. Podstawowe zalety urządzenia to duży zakres pomiarów ( w wersji F : 0-3500 µm, w wersji FN : 0-3000 µm ) oraz możliwość wykonywania pomiarów na równych i zakrzywionych powierzchniach. Surfix easy I wyposażony jest w statystykę Online. Przyrząd idealny dla :

 • lakierni mokrych i proszkowych,
 • przemysłu samochodowego i stoczniowego,
 • badania obecności powłok cynkowych pod warstwą farby.

Miernik grubości powłoki Phynix Surfix easy E

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix Surfix Easy E

z sondą stałą na kablu, dokładność 2 µm

Bardzo  lekki ( waga 90 g ) i prosty w obsłudze przyrząd do pomiaru grubości powłok lakierniczych z wbudowaną sondą. Podstawowe zalety urządzenia to duży zakres pomiarów ( w wersji F : 0-3500 µm, w wersji FN : 0-3000 µm ) oraz możliwość wykonywania pomiarów na równych i zakrzywionych powierzchniach. Surfix easy E wyposażony jest w statystykę Online. Wersja przyrządu Surfix Easy E z zewnętrzną sondą trwale połączoną z urządzeniem. Ten wariant sondy jest bardzo wygodny w przypadku wykonywania pomiarów na trudno dostępnych powierzchniach. Przyrząd idealny dla :

 • lakierni mokrych i proszkowych,
 • przemysłu samochodowego i stoczniowego,
 • badania obecności powłok cynkowych pod warstwą farby.

Miernik grubości powłoki Phynix Surfix easy S

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix Surfix Easy S

z sondą wymienną na kablu, dokładność 2 µm

Bardzo  lekki ( waga 90 g ) i prosty w obsłudze przyrząd do pomiaru grubości powłok lakierniczych z wymienną sondą. Podstawowe zalety urządzenia to duży zakres pomiarów ( w wersji F : 0-3500 µm, w wersji FN : 0-3000 µm ) oraz możliwość wykonywania pomiarów na równych i zakrzywionych powierzchniach. Surfix easy S wyposażony jest w statystykę Online. Wersja urządzenia Surfix easy z oddzielną, wymienną sondą na kablu. Przyrząd idealny dla :

 • lakierni mokrych i proszkowych,
 • przemysłu samochodowego i stoczniowego,
 • badania obecności powłok cynkowych pod warstwą farby.

Miernik grubości powłoki Phynix Pocket-Surfix

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix Pocket-Surfix
z sondą wbudowaną, dokładność 1 µm
 
 
Praktyczne, mobilne urządzenie do pomiaru grubości powłok lakierniczych z wbudowaną sondą. Służy do wykonywania szybkich i dokładnych pomiarów grubości powłok. Urządzenie jest wyposażone w port podczerwieni do bezprzewodowej transmisji danych, statystykę Online oraz pamięć wartości pomiarowych i statystycznych.
 

Miernik grubości powłoki Phynix Surfix

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix Surfix

z sondą stałą na kablu, dokładność 0,7 µm
 
Mobilne urządzenie do pomiaru grubości powłok lakierniczych z zewnętrzną trwale połączoną z nim sondą. Z punktu widzenia techniki pomiaru Surfix jest bardzo zbliżony do profesjonalnego Surfix'a Pro S. Przejrzyste i czytelne menu gwarantuje duży komfort obsługi. Przyrząd jest wyposażony w port podczerwieni, pamięć pomiarów i nowoczesną statystykę online.
 

Miernik grubości powłoki Phynix Surfix S

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix Surfix S

z sondą wymienną na kablu, dokładność 0,7 µm
 
 
Mobilne urządzenie pomiarowe z zewnętrzną,  wymienną sondą. Duży asortyment wymiennych sond umożliwia wykonywanie zarówno uniwersalnych jak również bardzo specjalistycznych zadań pomiarowych. Najmniejsze na świecie czujniki pomiarowe gwarantują ponadto pewność pomiaru nawet na najtrudniejszych geometrycznie kształtach.

Miernik grubości powłoki Phynix Surfix Pro S

Miernik grubości powłoki lakierniczej na sucho Phynix Surfix Pro S

z sondą wymienną na kablu, dokładność 0,7 µm
 

Wielofunkcyjny ręczny miernik grubości powłok lakierniczych  z wymiennymi sondami do szybkiego, profesjonalnego i precyzyjnego pomiaru. Ten profesjonalny miernik posiada następujące funkcje :

 • precyzyjne pomiary na powierzchniach o różnych kształtach geometrycznych dzięki łatwej metodzie kalibracji,
 • możliwość zastosowania również do zadań specjalnych, takich jak : powierzchnie piaskowane, małe elementy/ części, powierzchnie zakrzywione,
 • tryb skanowania do szybkiego rozpoznawania zmian grubości powłoki na dużych powierzchniach, ze wskazaniem wartości minimalnej i maksymalnej.
 • statystyka online ze wszystkimi parametrami statystycznymi,
 • pojemna pamięć wartości pomiarowych i statystycznych
 • możliwość pomiarów ciągłych bez odrywania sondy od powierzchni

Delta TT 100 - TT 130

Ultradźwiękowe przyrządy serii Delta  do mierzenia grubości ścianek to urządzenia bardzo proste w obsłudze, poręczne i trwałe.

Dostępne są różne wersje aparatu przeznaczone do różnych zastosowań. Ta różnorodność gwarantuje, że każdy użytkownik może dobrać sobie optymalny przyrząd w zależności od potrzeb.

Wersje przyrządu :

 • Delta TT-100 - uniwersalny przyrząd do pomiaru elementów metalowych i niemetalowych,
 • Delta TT-110- przyrząd do pomiarów elementów stalowych ,
 • Delta TT-120- przeznaczony do wykonywania pomiarów  w przypadku wyskokich temperatur obiektów mierzonych (do 250 st. C)
 • Delta TT-130- najbardziej precyzyjne ustalanie grubości ścianki z podwyższoną dokładnością wskazań rzędu 0,01 mm.

delta tt 100-130

Delta TT 300

Delta TT-300 to poręczny ultradźwiękowy przyrząd pomiarowy z różnymi głowicami kontrolnymi, przeznaczony do pomiaru grubości elementów metalowych i niemetalowych, takich jak np. aluminium, tytan, tworzywa sztuczne, ceramika i szkło.

delta tt 300

Chropowatościomierz TR-110

CHROPOWATOŚCIOMIERZ TR-110

 

Chropowatościomierz przenośny TR 110, inaczej zwany profilometrem, jest nowszym  i bardziej komfortowym w obsłudze modelem w porównaniu z TR 100. W odróżnieniu od TR 100 , aby uzyskać parametry Ra i Rz wystarczy 1 raz przeskanować powierzchnię. Konstrukcja przyrządu zapewnia wygodę użytkowania, gdyż jest aparatem niezwykle lekkim i doskonale nadającym się do przenoszenia. Wbudowany akumulator ułatwia dokonywanie pomiarów chropowatości w warsztatach, halach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci prądu zmiennego.

Wyposażenie standardowe : chropowatościomierz piezoelektryczny TR 110, wzorzec chropowatości o wartości nominalnej Ra, ładowarka, certyfikat, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, walizka transportowa.

tr 110

 

Chropowatościomierz TR-200

CHROPOWATOŚCIOMIERZ TR-200

 

Chropowatościomierz przenośny TR-200, z wystającą głowicą pomiarową służy do pomiaru profilu chropowatości powierzchni w trzynastu parametrach : Ra, Rz, Ry, Rq, Rt, Rp, Rmax, Rv, R3z, RS, RSm, RSk, Rmr, P. Jest on chropowatościomierzem stykowym, co zalicza go do profesjonalnych przyrządów do pomiaru chropowatości. Odwzorowuje on powierzchnię różnych detali po obróbce w oparciu o wzorce chropowatości, oblicza chropowatość ich powierzchni oraz wyświetla wyniki pomiarów. Po dokonaniu pomiaru istnieje możliwość transferu oraz zapisania danych na komputerze lub wydruku na drukarce za pomocą łącza RS 232.

tr 200

Kabina lakiernicza SAIMA

ANTYKOROZJA
sprzedaż urządzeń

Lightbox 01

BUDOWNICTWO
sprzedaż urządzeń

Sprężarka XAS27

WYPRZEDAŻE
sprzedaż urządzeń używanych

Zagęszczarka Dynapac LF 100

POLECAMY
nasze doradztwo techniczne