Metalizacja natryskowa METARC 555

NOWE WYSOKOWYDAJNE Urządzenie do natryskiwania cieplnego powłok antykorozyjnych Z CYNKU, ALUMINIUM I ICH STOPÓW

METARC 555

urządzenie do metalizacji natryskowej metarc555

Urządzenia do metalizacji natryskowej cynku, aluminium oraz stopów cynku i aluminium, typu METARC 555A, wykorzystują innowacyjny system rozpylania, o nazwie: Roto-Arc, charakteryzujący się wirującym strumieniem powietrza rozpylającego, które tworzy strumień natryskowy o większej rozbieżności (większym polu pokrywania), dzięki czemu, za jednym „przejściem pistoletu“ pokrywana jest większa powierzchnia elementu (konstrukcji), powłoką o równomiernej grubości (rys.1), co w przypadku klasycznego natrysku zastosowanego w urządzeniach np. firmy OSU HESSLER 300A i 400A antiCOR jest dużo trudniejsze do osiągnięcia (rys.2).

metalizacja metarc 555 osu hessler sulzer metco anticor 300 400 

 Rys.1 System rozpylania Roto-ArC                            Rys.2. System konwencjonalny


Wysokowydajne urządzenie do metalizacji natryskowej METARC 555A w komplecie z pistoletem natryskowym PR3-Roto-Arc skonstruowane zostało z myślą o szybkim pokrywaniu powierzchni wielkogabarytowych powłokami o możliwie równomiernej grubości.

System ten ma jeszcze jedną dodatkową zaletę, a mianowicie: obniża straty materiału powłokowego o ponad 7%, w porównaniu z urządzeniami konwencjonalnymi, co zostało potwierdzone badaniami prowadzonymi przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Tak więc, w praktyce dzięki zastosowaniu urządzenia METARC 555A osiągamy nie tylko obniżenie sumarycznych kosztów powłoki, ale także skrócimy czas natryskiwania materiału o podobną wartość. Inaczej mówiąc: urządzenie do metalizacji natryskowej typu Metarc 555 z pistoletem PR-3 Roto-Arc jest o 7% bardziej wydajne zaś przy nakładaniu cienkich powłok (np. 60µm) na dużych płaszczyznach, o ok. 30% „szybsze” od swoich konkurentów!

 

Podstawowe dane:

Wydajność maksymalna:

Zn 55 kg/h gęstość wł. 7,13
ZnAl 85/15 53 kg/h gęstość wł. 5,37
Al. 12,5 kg/h gęstość wł. 2,7


Pistolet ręczny PR2 z zamkniętym lub otwartym układem rozpylania.

Pakiet przewodów o długości 10 m

Podawanie drutów 8-rolkowe w układzie Push-Pull.

12 miesięcy gwarancji

Łukowy, przewoźny agregat metalizacyjny MetArc 555


Jest przeznaczony do natryskiwania cieplnego powłok antykorozyjnych z cynku, aluminium i stopów tych metali, pracujący z wykorzystaniem materiału powłokowego w postaci drutu ø 2,5, składające się z następujących podzespołów:

 1. Źródło prądu stałego o mocy 27 kW, zasilane prądem trójfazowym 400V z wbudowanym układem sterowania i urządzeniem podającym druty.
 2. Pakiet przewodów o długości 10m w osłonie.
 3. Ręczny pistolet natryskowy z zamkniętym lub otwartym układem rozpylania zaopatrzony w podający druty silnik pneumatyczny z przekładnią.
 4. Komplet urządzeń odwijających drut z beczek lub szpul

Podstawowe dane techniczne:

 • Waga urządzenia: 322 kg
 • Maksymalny prąd pracy – 550 A (100% ED)
 • Zużycie sprężonego powietrza – 120 m³/godz przy ciśnieniu roboczym 0,5 MPa.
 • Maksymalny promień operacyjny – 10m

Agregat jest przeznaczony do trwałego zabezpieczania antykorozyjnego wszelkich konstrukcji stalowych, takich jak:

 • Stalowe mosty, wiadukty, kładki dla pieszych, pomosty, podesty i inne konstrukcje stalowe dla drogownictwa, także już eksploatowane.
 • Konstrukcje żelbetonowe zdradzające oznaki korozji betonu,
 • Budowle hydrotechniczne, jazy, śluzy, stalowe elementy zapór wodnych, oczyszczalnie ścieków, platformy wiertnicze, terminale portowe i przeładunkowe, suwnice portowe.
 • Wszelkie kadłuby stalowe jednostek pływających, barek, pontonów, boi żeglugowych i znaków nawigacyjnych, nadbudówki i obudowy luków ładunkowych.
 • Kontenery,
 • Elementy instalacji chemicznych i petrochemicznych, zbiorniki na paliwa i ich komponenty, w tym wysokoagresywne, gazy, substancje sypkie.
 • Podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym ramy podwozi samochodów ciężarowych i autobusów, skrzynie ładunkowe, korpusy cystern, gruszki cementowozów.
 • Maszyny rolnicze i budowlane.
 • Cysterny i wagony kolejowe,
 • Wszelkie stalowe zbiorniki ciśnieniowe, w tym sprężonego powietrza, hydroforowe i inne.
 • Maszty radiowe i telewizyjne, maszty telefonii komórkowej.
 • Stalowe elementy infrastruktury miejskiej, maszty nośne sygnalizacji świetlnej.
 • Stalowe kominy ciepłownicze i wentylacyjne, rurociągi i ich konstrukcje nośne. 
 • oraz inne, nie wymienione.

Urządzenie przeznaczone jest do pracy w najcięższych warunkach budowy, wymaga minimum zabiegów konserwacyjnych.

Oferujemy Państwu urządzenie o sprawdzonych parametrach i wysokim stopniu bezawaryjności. Dzięki specjalnej, zamkniętej konstrukcji podajnika praktycznie nie występuje zużywanie się rolek podających zaś drut nie ulega zapyleniu, jak ma to miejsce w istniejących dotychczas rozwiązaniach.

Poprzez wyeliminowanie zbędnej elektroniki, która często ulegała awariom w trudnych warunkach budowy, sterowanie urządzenia stało się znacznie prostsze i praktycznie bezawaryjne.

   

  Kabina lakiernicza SAIMA

  ANTYKOROZJA
  sprzedaż urządzeń

  Lightbox 01

  BUDOWNICTWO
  sprzedaż urządzeń

  Sprężarka XAS27

  WYPRZEDAŻE
  sprzedaż urządzeń używanych

  Zagęszczarka Dynapac LF 100

  POLECAMY
  nasze doradztwo techniczne